Microdiscektomia czym jest dobrze się na nią decydować jak prezentuje się operacja?

Microdiscektomia jest toż troszkę inwazyjny zabieg chirurgiczny, jaki ma za zadanie zniwelować objawy bólu pleców. Jego celem jest obniżenie bólu nerwów na kręgosłup. Microdiscektomia jest wielokrotnie wykonywanym według statystyk zabiegiem chirurgicznym. Stosuje się do jej wykonania mikroskopu, dzięki któremu potrafimy dobrze usunąć zniszczony krążek międzykręgowy. Microdiscektomia służy nie tylko zniwelowaniu bólu między dyskami, ale również zniwelowaniu napięcia w obrębie kończyn dolnych. Microdiscektomia jest zabiegiem szybkim oraz rzadko przynosi ze sobą powikłania, gdyż chirurg nie ingeruje głęboko w układ kostno-mięśniowy. Mikrodiscektomia stanowi formę stosowanych często metod laparoskopowych. Mikrodiscektomia jest robiona w znieczuleniu ogólnym pod całkowitą narkozą. Chory kładzie się wygodnie na brzuchu, gdzie robione są badania z daniem kontrastu, jakie dobrze określają miejsce operacji. Powszechnie wykorzystuje się tu rezonans magnetyczny lub tomografię komputerową. Mikrodiscektomia polega na zrobieniu nacięcia skóry wokół 2-3 cm. Następnie mięśnie odbiegające od charakteru są odginane, aby chirurg miał dostęp do struktur kostnych. Po dostaniu się do kanału kostnego lekarz usuwa zniszczony dysk czy przepuklinę. Operacja nie trwa długo maksymalnie 2h, gdzie w pierwszej dobie chory zostaje postawiony do pozycji| siedzącej. Następnej doby najczęściej wychodzi się już do domu. Mikrodiscektomia jest właściwie zabiegiem bezinwazyjnym, a ryzyko powikłań to tylko kilka procent. Chory może odczuwać ból i mieć kłopoty z chodzeniem. Może również pojawić się ból w czasie siedzenia.
Microdiscektomia przeprowadzana jest najczęściej:

  • lędźwiowego zespołu korzeniowego
  • osłabienia napięcia mięśniowego w nogach lub podudziach
  • zaburzenia odczuwania w kończynach dolnych

Microdiscektomia jak prezentuje się terapia?
W okresie pierwszych 3 tygodni powinno się udać się do specjalisty.

Te pierwsze tygodnie są najważniejsze. Najskuteczniejszym wyjściem jest tu seria krioterapii, która zmniejszy opuchliznę i zminimalizuje ból. Podczas fizjoterapii po microdiscektomia polecane są także elektrostymulację, ćwiczenia rozciągające, czy różnego typu treningi związane z utrzymaniem dobrej postawy lub chodzenia. Rekomendowane są także mobilizacja opony twardej rdzenia kręgowego, treningi bierne rozciągające mięśnie stawu biodrowego
Microdiscektomia https://med-coach.pl/filmy/microdiscektomia-maly-zabieg-duze-wyzwanie-dla-terapeuty-i-pacjenta/274 a nawroty czy zdarzają się często? Jak wszelki zabieg ponosi ze sobą ryzyko, ze po jakimś czasie ból może wrócić. Jednak według opinii dotyczy to jakieś 10% wszystkich chorych. Dzieje się to kiedy twój dysk może ponownie wypaść do kanału kręgowego. Podczas operacji nie wszystkie części dysku mogły pozostać wyczyszczone.
Microdiscektomia a powikłania.
Jak każdy zabieg niesie ze sobą powikłania, jakie mogą wystąpić w okresie operacji. Utrata krwi, reakcja alergiczna na narkozę lub takie, które są bezpośrednio związane z – microdiscektomia:

  • uszkodzenie korzenia nerwowego (do 8% przypadków);
  • uszkodzenie worka oponowego
  • zakażenie bakteryjne w czasie zabiegu bądź po nim.

Możesz również polubić…