Fizjoterapia po COVID najlepsze metody?

Fizjoterapia po COVID po przebyciu dolegliwości, staje się ona niezbędna pośród osób, jakie miały styczność z wirusem. Długotrwałe dolegliwości, takie jak duszności, niedobre samopoczucie czy uczucie przewlekłego zmęczenia, mogą dotyczyć osób, które przeszły zakażenie SARS-CoV-2. Komplikacje po COVID-19 mogą występować nawet przez rok od infekcji. Rehabilitacja po COVID jest istotna do jak najszybszego pozbycia się niepokojących objawów, dlatego im wcześniej zostanie podjęta fizjoterapia po COVID , tymże lepiej dobrane formy leczenia. Niezwykle kluczowe jest też niebagatelizowanie objawów, ponieważ w wielu przypadkach potrafią się one nasilać z czasem, zamiast ustępować. Osoby, które przeszły COVID-19, a dalej borykają się z silnymi objawami, powinny rozważyć podjęcie fizjoterapii. Fizjoterapia po COVID winna być przystosowana do indywidualnych potrzeb każdego klienta, ponieważ objawy potrafią się różnić w zależności od osoby. Więc też|też wcześniejsza pomoc z fizjoterapeutą jest ważna, aby opracować spersonalizowany plan leczenia także terapii. Rehabilitacja po COVID obejmuje szereg różnych zabiegów, spośród których niektóre cieszą się większą popularnością ze względu na ich skuteczność i zalety dla chorych. Oto kilka znanych sposobów używanych w okresie fizjoterapii po COVID https://med-coach.pl/filmy/fizjoterapia-osob-po-przebyciu-covid-19/276:
Rehabilitacja po COVID – zabiegi fizykalne: Zabieg te obejmują: leczenie prądem, laseroterapię oraz terapię falą uderzeniową. Leczenie prądem może wspomóc w zmniejszeniu bólu oraz poprawie krążenia krwi oraz limfy. Laseroterapia może przyspieszyć proces leczenia oraz zniwelowanie stanu zapalnego. Terapia falą uderzeniową potrafi być dobrą strategią w leczeniu bólu mięśniowo-szkieletowego oraz zwiększeniu procesu regeneracji tkanek.
2. Treningi relaksacyjne: W ramach rehabilitacja po COVID kluczowe są też treningi relaksacyjne, jakie mają na celu zniwelowanie stresu, polepszenie samopoczucia oraz regulację pracy układu oddechowego. Metody takie jak joga, trening autogenny Schultza czy metoda głębokiego oddychania mogą przynosić ulgę w dolegliwościach połączonych z ciągłym stresem oraz poprawiać ogólną kondycję umysłową oraz fizyczną klienta.
3. Fizjoterapii po COVID – terapia manualna: jest kolejną prostą formą używaną w rehabilitacji po COVID-19. Polega ona na zastosowaniu innych metod manualnych przez lekarza w celu poprawy zakresu ruchu, zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz zmniejszenia bólu. Terapia manualna może obejmować techniki mobilizacji stawów, masaż tkanek głębokich oraz napinanie mięśni, a wszystko to wykonywane jest zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta.


Wszelkie te metody potrafią być efektywne w rehabilitacja po COVID , jednakże ostateczny wybór zabiegów winien być ustalony z fizjoterapeutą, który dopasuje terapię do własnych spraw i stanu zdrowia pacjenta. Kluczowe jest też systematyczne monitorowanie postępów i dopasowanie planu fizjoterapii w miarę potrzeb.

Możesz również polubić…