Przepuklina i rozejście kresy jak potrafimy ją zdiagnozować i czy wskazana jest zabieg?

Na początku postaramy się objaśnić czym jest przepuklina i rozejście kresy. Kresa biała to struktura, która buduje ze sobą prawy i lewy mięsień brzucha. Przepuklina i rozejście kresy występuje wtedy, gdy dochodzi do zaburzeń patologicznych w jego zasięgu. Na samym początku przepuklina i rozejście kresy nie daje ona żadnych symptomów, chociaż w późniejszym czasie często symptomy są tak duże, że niezbędny jest zabieg operacyjny. Przepuklina i rozejście kresy to właśnie w obrębie jamy brzusznej zobaczyć. Aby wyeliminować przepuklina i rozejście kresy powinno się wykonać rezonans magnetyczny, więc będziemy pewni. Może pojawiać się jako przepuklina wrodzona i nabyta, która pojawia się w późniejszym czasie – w czasie naszego życia. Jest całkiem powszechnym schorzeniem zarówno u dorosłych jak i u niemowląt. Pierwsze objawy to ukazanie się guza w okolicy brzucha. Guz nie jest niebezpieczny, jest to masa tłuszczowa, która będzie z czasem zwiększać swoje kształty. Operacja przepuklina i rozejście kresy nie jest wyjątkowo inwazyjna. ale jak większość pacjentów boi się jej i czeka z udaniem się do specjalisty. Przeprowadza się ją głównie laparoskopowo jest mało inwazyjna, a naprawdę może zmienić nasz komfort.

Przepuklina i rozejście kresy a kobiety w ciąży?
Są one narażone bardziej, gdyż powłoki brzuszne w czasie ciąży zostają naciągnięte, a włoka kolagenowe osłabione. Przepuklina i rozejście kresy jej operacja jest zalecana, tylko wtedy, jak już nie chcemy mieć więcej dzieci. W ciągu kolejnych ciąż może dość do osłabienia powłoki brzusznej więc jeżeli już nie chcemy posiadać dzieci wtedy korzystnie jest zapisać się na zabieg.


Przepuklina i rozejście kresy, a plastyka. Cechuje się wielkim odsetkiem nawrotów, nawet część osób poddana rekonstrukcji może nawrót przepukliny. Polega na zszyciu powięzi po obu stronach wrót przepukliny. Przepuklina i rozejście kresy rekonwalescencja po operacji? Po operacji chory trafia do pokoju pooperacyjnego, gdzie powraca do siebie. Stosowana jest antybiotykoterapia. W kluczowych dniach ważne jest utrzymanie higieny rany czyli wykorzystywanie dezynfekcji i opatrunków. Chirurg po operacji ocenia wygląd rany i wyraża kiedy chory może wrócić do domu. Zazwyczaj jest to jakieś 2-3 dni po operacji. Po jakimś tygodniu od operacji chory udaje się na konsultację kontrolną Przepuklina i rozejście kresy – kluczowe jest, by po operacji nie nosić ciężarów i przez kilka kluczowych tygodniu uważać na siebie. Ból po zabiegu może być sprawnie łagodzony środkami przeciwbólowymi. Przepuklina i rozejście kresy wielu specjalistów jeżeli choroba nie daje dyskomfortu mówi, że da się z nią żyć. Jeśli jednak zaczniemy odczuwać ból jak ucisk w nadbrzuszu, problemy trawienne warto udać się do doktora, który doradzi nam doskonałe metody leczenia. Większość dużych przepuklin warto dla własnego bezpieczeństwa zoperować, a potem poddać się fizjoterapii, która zniweluje ryzyko nawrotu.

Możesz również polubić…