Kinesiology taping kurs na czym polega dynamiczne plastrowanie i jak je wykorzystywać?

Kurs kinesiotaping kierowany jest do rehabilitantów i lekarzy i uczniów tych kierunków. Dzięki niemu zrozumieją teoretyczne treści i praktyczną wiedzę na temat techniki, którą jest kurs kinesiology taping. Kurs w ogólny sposób mobilizuje do właściwego zastosowania posiadanych umiejętności zawodowych. Kurs kinesiotaping jest to szczególnie powszechna metoda używana przez fizjoterapeutów, która pozwala na pozbycie się bólu i powrót chorego do pełnej sprawności w każdym wieku. Kurs kinesiology taping polegają na nauce oklejania, określonym elastycznym materiałem, ściśle określonych miejsc na ciele człowieka. Została ona zaprojektowana w Japonii przez Dr Kenzo Kase w latach 70 również od tego momentu zyskała niezwykłą sławę.
Dla kogo jest dedykowany kinesiotaping kurs?

  • osoby, które pracują z pacjentami bólowymi
  • chcące pogłębiać swoje kwalifikację w praktyce, a nie wyłącznie w teorii
  • pracują w dziedzinie ortopedii, traumatologii
  • pracują z osobami po usunięciu piersi

Kurs kinesiology taping i jak wykonuje się dynamiczne plastrowanie?
Taśmy do kinesiotapingu to plastry nie nawilżone żadnym płynem, mają jedynie klej, by właściwie przylegać do bolącego miejsca. Praca fizjoterapeuty polega na odciążeniu bolących mięśni oraz pobudzenie przepływu limfy. Schemat budowy takiej taśmy przypomina pod wieloma względami skórę człowieka. Kinesiology taping kurs ukażepokaże nam jak odpowiednio przykładać taśmę, by mógł funkcjonować prawidło. Wyniki są praktycznie natychmiastowe.

Kinesiotaping kurs perfekcyjnie sprawdzi się w kontuzjach u zawodowych sportowców. Ból napiętego mięśnia można zamaskować tylko poprzez przyłożenie takiej taśmy, a sportowiec, może dalej grać w grę. Dlatego kurs kinesiology taping przyda się na 100% ludziom rehabilitującym sportowców. Pozwoli on również na zwiększenie siły mięśniowej, dzięki łatwiejszemu przepływowi krwi. Nie wolno również w całości zdać się tylko na tą metodę terapii, bowiem najczęściej kinesiotaping jest techniką dodatkową natomiast to właśnie wtedy ma najdoskonalsze rezultaty.
Kto może przykleić plastry do kinesiotapingu?
Kurs kinesiology taping pokaże nas dobrego przyklejania taśm do plastrowania. Niektórzy uważają, że możemy je nałożyć sami w domu. Jednak często wynik jest niewielki, i chore miejsce staje się tylko silnie zaczerwienione. Kinesiotaping kurs umożliwi nam poznać jaką technikę dostosować do leczenia, czy naciągniecie plastra w tym przypadku będzie odpowiednim rozwiązaniem, czy raczej jej luźne przyłożenie. Kształt, wielkość i lokalizacja aplikacji też bywa różna. Najczęściej uzależniona jest od miejsca, wyglądu oraz fazy przebiegu dysfunkcji też zastosowanego systemu klejenia. Plaster powinno się nosić max 7 dni. Po tym czasie klej już nie utrzymuje się tak dobrze, dlatego plaster winno się zdjąć. Okres między terapiami winna wynosić min 24h. Przeciwwskazaniami przy kuracji jest taka, że wino i opalanie powinniśmy unikać. Plastry do kinesiotapingu są wytrzymałe na wodę, zatem możemy, dzięki nim normalnie żyć.

Cel oraz zadania kinesiotapingu:

  • przywrócenie prawidłowej funkcji mięśni
  • zmniejszenie bólu
  • poprawienie ukrwienia
  • wspomaganie procesu leczenia się tkanek

Kurs kinesiology taping – jak się przygotować klienta do zabiegu plastrowania?

Kurs kinesiotaping wskaże nam nie tylko metody pracy, ale dodatkowo prawidłowe przygotowanie klienta, który powinien mieć ze sobą zdjęcie na którym jest widoczny kontuzja. Okolice z dużą ilością włosów należy wydepilować przed naklejeniem taśm od kinesiotapingu, bowiem jego odpowiednie ułożenie może być po prostu niemożliwe.
Kinesiology taping kurs https://med-coach.pl/szkolenia-kursy/taping-medyczny-medical-taping-concept/150 pomoże zdobyć wartościową wiedzę w pracy z taśmami, która wbrew opinią nie jest taka banalna. Występuj dużo różnorodnych stylów oklejania oraz sposobów nacięć. Dlatego zapraszamy do skorzystania – kinesiotaping kurs, która umożliwi Wam zdobycie odpowiedniej wiedzy. Kinesiology taping kurs to nie tylko dyplom, ale również duża wiedza którą zdobędziecie w trakcie kursu. Korzyścią jest też okres trwania – kurs kinesiotaping to normalnie 2 dni. Grupy są niewątpliwie małe, dzięki czemu każdy będzie mógł sprawdzić swoich sił.


Możesz również polubić…